Weekendowy rajd rowerowy "Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie!"

Piękną nadmorską trasą od Dziwnowa do Łukęcina odbędzie się w sobotę, 21 października, kolejna odsłona cyklicznego rajdu rowerowego o nazwie „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie!”. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję spędzić aktywnie czas, pokonując 27 kilometrów na malowniczej ścieżce rowerowej Velo Baltica. Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek.

Start zaplanowany jest na godzinę 11:00 i nastąpi z Alei Gwiazd przy ul. Reymonta 10 w Dziwnowie, gdzie mieści się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w zebraniu organizacyjnym, które odbędzie się pół godziny przed startem rajdu.

W trakcie trasy przewidziano przerwę regeneracyjną o godzinie 11:30 na niewielkim skwerze położonym przy ul. Morskiej 36 w Łukęcinie. Zakończenie rajdu przewidziane jest na terenie rekreacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie (ul. Reymonta 10).

Rajd rowerowy „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie!” to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także szereg atrakcji towarzyszących. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić specjalnie przygotowane miasteczko rowerowe, dzieci będą mogły bawić się na atrakcjach dla najmłodszych, a dorośli spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami. Na wszystkich uczestników czekać będzie również poczęstunek, który obejmuje potrawy z grilla, wodę, napoje izotoniczne czy batony energetyczne. Nie zabraknie także pamiątkowych medali dla rowerzystów. Dodatkowo, odbędzie się konkurs z wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami rowerowymi, będzie możliwość malowania ekotoreb oraz sprawdzenia stanu technicznego swojego roweru.