Co warto wiedzieć o Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie?

Dziwnów znajduje się w okolicy Międzyzdrojów. Dzięki temu o wiele łatwiej jest namierzyć atrakcje, które się tutaj znajdują. Mowa o miejscu wartym uwagi jakim bez wątpienia jest Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. W jego okolicy znajduje się też Aleja Gwiazd Sportu.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie – podstawowe informacje

Zazwyczaj na mapie miasta można zobaczyć wyłącznie atrakcje z miniaturami. Ta w Dziwnowie jest bogatsza tematycznie z tego względu że znajdują się tutaj również kolejki. Wiadomo, że największym przyjacielem dzieci związanym z tematyką pociągów jest właśnie parowóz Tomek. Z tego powodu nie mogło go zabraknąć również w Dziwnowie. W cenę biletu wliczony jest jeden przejazd kolejką. Jest on przeznaczony jedynie dla najmłodszych dzieci z powodu bardzo małych siedzonek. Już po przekroczeniu bramy widać bardzo dużo mniejszych kolejek, które poruszają się po torach. Jest to ciekawe miejsce warte uwagi dla miłośników kolejek, poruszających się po zabawkowych torach.

Z racji tego, że Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie ma w swojej nazwie również miniatury nie mogło ich zabraknąć w tym miejscu

Są to zazwyczaj ukazane w pomniejszeniu latarnie morskie z rodzimego wybrzeża oraz wieże widokowe. Odwiedzenie tego miejsca pozwala na poznanie nowych miejsc na dany moment w miniaturze, a w przyszłości również w rzeczywistym rozmiarze. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie jest nieoczywisty pod względem połączenia tych dwóch tematyk. Takie rozwiązanie gwarantuje jednak wielkie zainteresowanie odbiorców, którzy chcą skusić się na tę propozycję spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie. Na pewno nie będzie on stracony.