Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie – dlaczego warto tu być?

Co rok największe gwiazdy ze sceny sportowej przyjeżdżają do Dziwnowa na jedyny w swoim rodzaju Festiwal Gwiazd Sportu. To tu podczas kilkudniowego świętowania najwięksi polscy sportowcy mogą pozostawić repliki swoich medali.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie – gdzie można obejrzeć medale?

W Dziwnowie na ulicy Reymonta znajduje się specjalna aleja, w której od wielu lat słynni sportowcy podczas corocznych festiwali i hucznej fety odkrywają tablice z replikami medali zdobytych na mistrzostwach rangi światowej. Festiwal Gwiazd Sportu to wyjątkowa impreza, na którą przybywają wybitni sportowcy i dziennikarze. Spotkania ze sportowcami umilają wspaniałe koncerty muzyczne ze znanymi gwiazdami oraz atrakcje dla dzieci. Oglądając medale można cofnąć się wspomnieniami do sportowych chwil, które elektryzowały wszystkich kibiców. Dziwnów to sportowa stolica Polski, można tu zobaczyć już ponad 100 replik najwspanialszych medali.

Są one odlane z mosiądzu i kilkukrotnie powiększone, a przy każdym z nich widnieje podpis zdobywcy. Co rok odkrywanych jest kilka najważniejszych medali zdobytych w ostatnich miesiącach.

Jakie są atrakcje podczas Festiwalu Gwiazd Sportu?

Na plaży można zobaczyć zmagania zawodników MMA, obejrzeć rzut młotem oraz niesamowite tricki bilardowe największych gwiazd sportu. Można także podziwiać pokaz żużlowy lub wziąć udział w najsłynniejszym biegu nazywanym „Cztery Mile Jarka”. Dzieci mogą uczestniczyć w plażowych zabawach przygotowanych z myślą o nich. Każdy, niezależnie od wieku znajdzie tu ciekawe rzeczy do obejrzenia. Jest to gratka nie tylko dla zagorzałych fanów sportu.