Dziwnów otrzyma dofinansowanie na kolejne inwestycje drogowe

Gmina Dziwnów jest jedną z tych, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Burmistrz zwrócił uwagę na fakt, że będzie to już 12 inwestycja w Dziwnowie, którą samorząd zrealizuje dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych.

Gmina będzie mogła wreszcie przeprowadzić remont dróg, które od dawna znajdują się w złym stanie. Po ich realizacji kierowcy będą mogli dużo swobodniej poruszać się po mieście i szybciej oraz bezpiecznie docierać do interesujących ich miejsc.

Poważne plany do listopada przyszłego roku

Gmina już zaciera ręce na myśl o tym, co będzie można zrobić z otrzymanym dofinansowaniem. Władze przeznaczą te pieniądze na prace renowacyjne i przebudowy dróg istniejących w mieście. Koszt całej inwestycji to 3 544 087,08 zł, z czego 1 603 540,41 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.0

Co dokładnie jest do zrobienia? Plany zakładają całkowitą renowację ulic Leśnej, Sosnowej, Poprzecznej, Krótkiej i Brzozowej.

Wszystkie te pracy zakończą się przed końcem listopada 2023 roku. W planach jest jednak przerwa w okresie wakacyjnym. Chodzi o to, aby nie utrudniać komunikacji turystom, którzy na miejsce swojego letniego wypoczynku zamierzają wybrać Międzywodzie.

Zastanawia Cię, jak na co dzień żyje się mieszkańcom gminy Dziwnów? Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co na ten temat mówi ostatni ranking.

To nie koniec inwestycji

Na remont dróg gmina przeznaczyła bardzo dużą sumę. To jednak nie koniec wydatków, jakie ma najbliższym czasie ponieść lokalny samorząd. Wciąż do zrealizowania jest jeszcze wiele projektów, wliczając w to konieczność remontów i renowacji.