Unikatowe Muzeum Bursztynu – dlaczego jest takie wyjątkowe?

Urokliwe Pomorze Środowe, to region naszego kraju, który zyskuje coraz większe uznanie. Na szczególną uwagę zasługuje mała osada rybacka, która na przestrzeni kilku lat zyskała miano kurortu oraz uzdrowiska. Czas spędzony w miejscowości Jarosławiec, może być jedyną i niepowtarzalną okazją do zwiedzenia Muzeum Bursztynu.

Są to prywatne kolekcje, zgromadzone przez tamtejszych osadników i rybaków. Misją tego muzeum jest popularyzacja wiedzy o bursztynie w bardzo przystępny sposób. W muzeum funkcjonują trzy stałe ekspozycje.

Muzeum Bursztynu – rekonstrukcja lasu bursztynowego

Przedstawia w sposób bardzo fantastyczny oraz interesujący historię powstania bursztynu, zwanego inaczej złotem Morza Bałtyckiego. Zwiedzanie muzeum rozpoczynamy od przejścia przez środek ogromnego drzewa, a następnie wchodzimy do bursztynowego lasu, czując naturalny zapach bryzy morskiej. W rzeczywisty sposób możemy obserwować formy powstania tego niezwykłego minerału w niezliczonych odmianach i barwach.

Rekonstrukcja podziemnej kopalni bursztynu

Wszyscy jesteśmy przekonani, że bursztyn znajdziemy nad brzegiem morza. Jednak ekspozycja przedstawiona w muzeum, ukazuje nam prawdziwe oblicze sposobu pozyskiwania tego minerału. Zobaczymy oryginalny urobek bursztynu i narzędzia z tym związane.

Sala inkluzji w muzeum bursztynu

Wystawa inkluzji w bursztynie ukazuje nam prawdziwe życie w bursztynowym lesie. Jego prawdziwych mieszkańców i fragmenty roślin. Muzeum posiada unikatowe i zjawiskowe inkluzje oraz niespotykane formy i odmiany bursztynu. W muzeum znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych brył bursztynu, jakie można spotkać w kraju.

 

One thought on “Unikatowe Muzeum Bursztynu – dlaczego jest takie wyjątkowe?

Dodaj komentarz