Trasa rowerowa nad Bałtykiem – jak nie nudzić się w wakacje nad morzem?

Wakacje nad Bałtykiem to nie tylko plażowanie w wybranej turystycznej miejscowości. Jest inna ciekawa możliwość spędzenia urlopu nad morzem. Wzdłuż brzegu znajduje się wspaniała trasa rowerowa, niektóre odcinki można pokonać całą rodziną, a inne są bardziej zaawansowane.

Trasa rowerowa nad Bałtykiem – szlak  R10

Cała trasa rowerowa ma prawie 600 kilometrów długości. Dzięki niej można w ciekawy sposób zwiedzić nadmorskie miasteczka. Większość tras jest asfaltowych co pozwala na zwiedzanie nawet amatorom rowerowego sportu. Trasa zaczyna się na wyspie Uznam na zachodzie kraju, a kończy na wschodzie przy przejściu granicznym w Gronowie.

Podróż warto zacząć w Świnoujściu, są tam wspaniałe zabytkowe forty i Park Zdrojowy. Świnoujście słynie z dużych i czystych plaż. Kawałek dalej warto zatrzymać się w gwiazdorskiej stolicy Polski – w Międzyzdrojach, gdzie co rok odbywa się Festiwal Gwiazd. Kolejnym ciekawym przystankiem jest Trzęsacz, gdzie znajdują się niesamowite ruiny kościoła, który zabrały morskie fale. Piękny Kołobrzeg i jego latarnia jest ważnym punktem na trasie rowerowej R10.

Jakie miasta są na trasie rowerowej r10?

Darłówko, którego historia sięga nawet 200 lat jako kurort ma szeroko rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Warto także zatrzymać się w Ustce, gdzie zwiedzać można latarnię morską oraz do Łeby, gdzie największą atrakcją turystyczną są ruchome wydmy. Niedaleko dojechać można na Hel, który bez wątpienia jest najciekawszym miejscem na polskim wybrzeżu. Warto wybrać się także do Trójmiasta i wypocząć na słynnym Sopockim molo.

 

One thought on “Trasa rowerowa nad Bałtykiem – jak nie nudzić się w wakacje nad morzem?

Dodaj komentarz