Planowana modernizacja ulic na terenie gminy Dziwnów po okresie wakacyjnym

Gmina Dziwnów zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu Polski, znana z przyjaznej turystom atmosfery, ogłosiła niedawno plany dotyczące przetargu na gruntowną przebudowę kolejnych arterii komunikacyjnych na swoim terenie. Ze względu na duże natężenie ruchu w sezonie letnim, prace mają rozpocząć się dopiero po zakończeniu wakacji.

Zamówienie publiczne dotyczy konkretnie dwóch ulic: Kościelnej oraz Słonecznej. Planowane zmiany obejmują nie tylko przebudowę samych dróg, ale również instalację kanalizacji deszczowej oraz nowoczesnego systemu oświetlenia ulicznego. Te dodatkowe elementy mają zdecydowanie poprawić komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających tę malowniczą miejscowość turystów.

Zakres prac jest naprawdę szeroki i obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z trwałej kostki brukowej betonowej na ulicy Kościelnej, a także na jezdniach i chodnikach ulicy Słonecznej. Łączna długość planowanych do przebudowy odcinków wynosi około 640 metrów bieżących. Szacowany czas realizacji całego przedsięwzięcia wynosi 9 miesięcy, licząc od chwili podpisania umowy z wykonawcą.