Modernizacja drogi powiatowej Świerzno-Gostyń-Pobierowo

Dnia dzisiejszego w siedzibie Urzędu Gminy Rewal miało miejsce spotkanie robocze, którego uczestnikami byli Ryszard Chmielowicz, Starosta Powiatu Gryfickiego, Józef Malec, Starosta Powiatu Kamieńskiego oraz Wójtowie Gminy Świerzno i Rewal – Radosław Drozdowicz i Konstanty Tomasz Oświęcimski. Celem spotkania była dyskusja na temat planów modernizacji drogi powiatowej na odcinku Świerzno-Gostyń-Pobierowo.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie internetowej Gminy Rewal, aktualnie dobiegają końca prace nad dokumentacją oraz aktualizacją kosztorysów dla tego projektu. Planowane jest ogłoszenie przetargów na wszystkie trzy odcinki tej drogi pod koniec lutego.

Przedmiotem omawianych działań są następujące odcinki:

Odcinek drogi Świerzno DW 103 – Gostyniec, gdzie inwestorem jest gmina Świerzno;

Odcinek drogi Gostyniec – Gostyń do granicy Powiatu Kamieńskiego, z inwestycją prowadzoną przez Powiat Kamień Pomorski;

Ostatni odcinek, liczący 1800 metrów, do ronda w Pobierowie na DW 102., jest inwestycją Powiatu Gryfickiego i Gminy Rewal.

W ramach prac na odcinku Gostyń-Pobierowo, oprócz modernizacji drogi, przewiduje się również budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

Dodatkowo, Gmina Rewal planuje rozstrzygnięcie przetargu na ulicy Wojska Polskiego w piątek, 12 stycznia.

Finansowanie tych przedsięwzięć pochodzi z Rządowego Funduszu Strategicznego Polski Ład oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.