Marzena Domaradzka, burmistrz Trzebiatowa, doceniła młodych mistrzów kaligrafii

W Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie rozbrzmiały brawa. To właśnie tam, w poniedziałek, burmistrz miasta Marzena Domaradzka wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu kaligraficznego. Nagrody były przyznane dla tych, którzy pokazali wyjątkowe umiejętności w sztuce kaligrafii, a najlepsi otrzymali specjalne pióro. Zgodnie z relacjami uczestników, zwycięstwo nie przyszło łatwo – wymagało skupienia i walki ze stresem.

Marzena Domaradzka, Burmistrz Trzebiatowa, w tym dniu nagrodziła najlepszych kaligrafów w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Konkurs przyciągnął ponad 100 uczniów z obydwu miejscowych szkół. Spośród nich wyłoniono dwóch laureatów i przyznano cztery wyróżnienia.

Irena Wasilewska, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację konkursu, wyjaśnia, że konkurs ten był już piątą edycją rywalizacji o pióro burmistrza Trzebiatowa. Konkurencja była podzielona na dwie kategorie, klasy 4-6 i 7-8, zawsze wyłaniając dwóch laureatów i wyróżnienia.

Wasilewska przyznała, że początkowo miała obawy o udział w konkursie, ponieważ kaligrafia jest często uważana za coś przestarzałego. Okazało się jednak, że mimo rozkwitu technologii, uczniowie chętnie angażują się w takie działania. W trakcie konkursu uczestnicy mieli zadanie przepisać fragment „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy, nie mogąc doznać żadnej pomyłki, nawet pominięcia przecinka.

Dorota Konopko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie, podziękowała za organizację konkursu Irenie Wasilewskiej i Bogumile Marzec, jak również burmistrz Marzenie Domaradzkiej za ufundowanie nagród i ich wręczenie. W ten sposób już po raz piąty konkurs odbył się w tej szkole.