Doświadczenia uczniów z Kamienia Pomorskiego na praktykach w Maladze dzięki projektowi Erasmus+

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, od poprzednich dwóch tygodni przeżywają niecodzienne doświadczenie na praktykach zawodowych w Maladze. To wszystko dzięki udziałowi w projekcie mobilności zawodowej Erasmus+.

Vice dyrektorka szkoły, Anna Jurewicz, która pełni rolę opiekunki grupy, opisuje ich pobyt na hiszpańskiej ziemi. Malaga, pełna historycznych miejsc takich jak Alcazaba – jedna z najpotężniejszych twierdz mauretańskich w Andaluzji, czy też zamek Giblarfaro, który oferuje przepiękne panoramy całego miasta, to dla młodzieży miejsce pełne inspiracji. Udało im się odwiedzić te atrakcje razem z rzymskim teatrem oraz starą częścią miasta, której urok doskonale sprawdza się podczas spacerów.

Malaga to także miejsce narodzin Pabla Picassa. W związku z tym, uczniowie mieli okazję zwiedzić centrum miasta, które oferuje polecane przez wielu muzeum dedykowane twórczości tego znakomitego malarza. Choć zabytki i historia to ważne elementy, które sprawiają, że Malaga jest wyjątkowa, uczniowie nie zapominają również o chwilach relaksu, korzystając z pięknej pogody na miejskiej plaży La Malagueta.

W drugim tygodniu pobytu, uczniowie podjęli podróż do Granady, miasta u podnóża gór Sierra Nevada w zachodniej Andaluzji. Tam mogli doświadczyć unikalnej atmosfery arabskiego klimatu. Gastronomia, rzemiosło i starożytne budownictwo tego miasta noszą wyraźne ślady jego bogatej przeszłości. Podczas tej wycieczki mieli okazję zwiedzić jedną z najważniejszych dzielnic Granady – el Albaicin, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO razem z pałacem Alhambra i malowniczymi ogrodami Generalife.

Uczniom pozostały jeszcze dwa tygodnie czerpania wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz dalszego poznawania uroków Malagi i jej okolic.