Łyżwiarze niezadowoleni z konieczności płacenia za lodowisko

Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie uruchomił właśnie sztuczne lodowisko o ładnej nazwie „Biały Orlik”. Wstęp na niego nie jest jednak darmowy i za 45-minutową jazdę na łyżwach trzeba zapłacić 10 zł.

Lodowisko funkcjonuje już od końcówki grudnia i wszyscy fani łyżwiarstwa mogą się tam udać, aby sprawdzić, czy nie zapomnieli jeszcze tej sztuki. Obiekt jest otwarty przez cały dzień między godziną 12.00 a 20.00.

Przeczytaj także: Unikatowe Muzeum Bursztynu – dlaczego jest takie wyjątkowe?

Czy lodowisko powinno być darmowe?

Lodowisko nie jest tanie w utrzymaniu, a więc potrzebne są na to określone środki. Jeśli coś jest finansowane publicznie, to znaczy potrzebny jest wkład mieszkańców. Biletowanie wejścia może być więc sposobem na lepsze gospodarowanie tego rodzaju infrastrukturą, co sprawdza się chociażby w przypadku zabytkowych budynków zarządzanych przez lokalny samorząd.

Lodowisko. Jeszcze otwarte

Kto jeszcze nie był na lodowisku w Dziwnowie, niech się lepiej pośpieszy. Sezon zimowy nie trwa wiecznie i w końcu trzeba będzie założyć tradycyjne rolki i jeździć po asfalcie. Nie jest to oczywiście gorsza forma rozrywki, ale różnice pewne są. Najlepiej wypróbować jazdę na jednych i drugich.