Wielka zabawa mieszkańców Międzyzdrojów – pożegnanie lata pełne atrakcji

W niedzielne popołudnie restrukturyzacja przestrzeni publicznej zaskoczyła mieszkańców Międzyzdrojów. Promenada przed Oceanarium przemieniła się w plac zabaw, gdzie karuzele i dmuchane zjeżdżalnie były nieustannie oblężone przez dzieci. Podobna przeobrażenie nastąpiło na placu przed hotelem Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje, gdzie pojawiły się stoiska z różnego rodzaju słodkościami, takimi jak ciasteczka, wata cukrowa czy popcorn. Zwiedzanie tych miejsc oraz korzystanie z atrakcji było bezpłatne, aczkolwiek dotyczyło to wyłącznie mieszkańców Międzyzdrojów.

Nie tylko na zewnątrz czekały niespodzianki, również wnętrze Oceanarium przyniosło wiele atrakcji. Oprócz możliwości zwiedzenia miejsca i podziwiania ryb, najmłodsi mogli skorzystać z specjalnego placu zabaw umieszczonego na najwyższym piętrze budynku. Natomiast przy wyjściu czekało stoisko ze smakołykami.

Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów, razem z Beatą Kiryluk – zastępcą burmistrza oraz Jagodą Stępień – główną organizatorką wydarzenia i właścicielką Oceanarium, serdecznie przywitali wszystkich obecnych mieszkańców na imprezie pożegnalnej.

Festyn dla mieszkańców trwał do godziny 17. Przed Oceanarium czekała kolejna runda rozrywek. Clown rozbawiał dzieci, a o godzinie 14 odbyła się loteria z nagrodami w postaci kubków, magnesów, breloczków oraz słodyczy.

Jagoda Stępień wyraziła swoje zadowolenie z frekwencji na imprezie, podkreślając liczną obecność mieszkańców Międzyzdrojów. Burmistrz zaś podkreślił, że mimo iż ta niedziela była ostatnim dniem wolnym od szkoły, to Międzyzdroje nadal są otwarte na turystów także poza sezonem wakacyjnym.