Udany Rajd Rowerowy w Dziwnowie z udziałem Gminy i Urzędu Marszałkowskiego

W sobotę, 21 października 2023 roku, sceneria tras między Dziwnowem a Wrzosowem, poprzez Łukęcin i Strzeżewo, stała się areną dla Rajdu Rowerowego. Wydarzenie to zorganizowane było dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego z nieocenionym wsparciem ze strony Gminy Dziwnów oraz MOSiK Dziwnów. Ta sportowa inicjatywa w Dziwnowie stanowiła finał cyklu rajdów rowerowych, które swoje początki miały w lecie tego samego roku, na trasach rozsianych po całym województwie zachodniopomorskim.

W sumie blisko 100 pasjonatów dwóch kółek stanęło do rywalizacji w Dziwnowie, podnosząc łączny bilans uczestników całego cyklu do niemal 1500 osób. Wśród rozmów towarzyskich uczestników, cykl rajdów okazał się być doskonałym pomysłem, celnie trafiającym w gusta miłośników rowerowej aktywności. Już teraz rozpoczynają się plany edycji na kolejny rok.

Ambitne założenia sugerują, że Gmina Dziwnów znów znajdzie swoje miejsce w kalendarzu przyszłych rajdów. Oznacza to, że to sportowe wydarzenie prawdopodobnie na stałe wpisze się w katalog aktywności proponowanych przez Dziwnów. Każdy z peletonu rowerzystów został obdarowany pamiątkowym medalem, gadżetem oraz pakietem żywnościowym, w którym nie zabrakło także napojów. Ponadto uczestnicy mieli możliwość skorzystania z fachowego serwisu rowerowego.