Tragiczny wypadek na drodze powiatowej Golczewo-Przybiernów podczas trudnych warunków pogodowych

Akcentem ostatnich doniesień stała się niebezpieczna sytuacja, do której doszło na lokalnej drodze powiatowej, łączącej Golczewo z Przybiernowem, prowadzącej do malowniczej miejscowości Ronica. W dniu dzisiejszym, warunki atmosferyczne stanowiły znaczące utrudnienie dla kierowców. Droga, pokryta grubą warstwą śniegu, stała się miejscem tragicznego wypadku – jedno z pojazdów straciło przyczepność, wpadło w poślizg i dachowało, raniąc pasażerkę.

W godzinach porannych 6 grudnia 2023 roku, jednostki straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim otrzymały zgłoszenie o zaistniałym incydencie. Informacje dotyczyły samochodu osobowego marki Renault, który dachował na drodze powiatowej numer 0039Z wiodącej do Ronicy.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby stwierdziły, że pojazd wpadł w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni, co doprowadziło do groźnego dachowania. Jedna z podróżujących nim osób, kobieta, odniosła obrażenia. Pomimo szoku i urazów, udało jej się samodzielnie opuścić pojazd. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy na miejscu wypadku, a następnie zadbali o nią profesjonaliści z zespołu ratownictwa medycznego.

W celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia i pojazdu, strażacy podjęli działania mające na celu odłączenie akumulatora w rozbitym samochodzie.