Społeczność Sołectwa Wołowiec w akcji ochrony i upiększania lokalnej przyrody

Pod egidą Stowarzyszenia Aktywni z pasją, w sobotnie popołudnie 25 maja, mieszkańcy sołectwa Wołowiec przystąpili do realizacji projektu społecznego pod nazwą „Tereny zielone sprzątamy – o przyrodę dbamy”. Inicjatywa ta miała na celu mobilizację lokalnej społeczności do działania na rzecz własnego środowiska. W ramach projektu, planowano sprzątanie zieleni, sadzenie roślin oraz krzewów, a także integrację społeczności. Dla tego sołectwa była to pierwsza akcja tego rodzaju.

Akcja rozpoczęła się od spotkania mieszkańców przy wiejskiej świetlicy. Następnie, wszyscy razem udali się na tereny zielone, aby oczyścić je ze zgromadzonych tam odpadów. Po zakończonym sprzątaniu przyszedł czas na dalszą część akcji, czyli sadzenie roślin. W ustawionych donicach znalazły miejsce kolorowe kwiaty, a na zielonych obszarach posadzono krzewy. Te ostatnie staną się z pewnością piękną dekoracją dla Sołectwa Wołowiec.

Zakończone prace sprzątające i upiększające teren, były pretekstem do wspólnego odpoczynku. Mieszkańcy Wołowca zasiedli przy ognisku, piekąc kiełbaski i słuchając prelekcji na temat ochrony środowiska. Tego dnia, przyjemnie spędzony czas sprzyjał wzmacnianiu więzi sąsiedzkich i znajomości. Wszyscy liczą na to, że w przyszłości uda się zorganizować więcej takich akcji, które będą korzystne zarówno dla środowiska, jak i mieszkańców Sołectwa Wołowiec.