Rekordowy wynik dziewiątej edycji Kwesty na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim

1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, miało miejsce dziewiąte spotkanie z cyklu Kwesta na nekropolii miejskiej w Kamieniu Pomorskim. To wydarzenie, które jest organizowane od 2015 roku, to inicjatywa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Formalne zgłoszenie akcji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz jej rejestracja pod identyfikatorem 2023/4603/OR daje temu wydarzeniu oficjalny charakter, co można również potwierdzić na stronie internetowej poświęconej publicznym zbiórkom.

Ogromna hojność i dobre serce ludzi, którzy odwiedzili kamieńską nekropolię tego dnia, zaowocowały zebraniem całkiem pokaźnej sumy – 6545,35 zł, 8,51 euro oraz jednej liry tureckiej. Po przeliczeniu walut obcych na naszą rodzimą walutę udało się uzyskać kwotę 6585,45 zł. Jest to najwyższy wynik finansowy w dziewięcioletniej historii tej kwesty.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na ostatni etap remontu kwatery saperów Wojska Polskiego, którzy tragicznie zginęli podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej w czerwcu 1945 roku. To miejsce spoczynku tych bohaterów znajduje się na terenie kamieńskiego Cmentarza Komunalnego. Prace remontowe obejmą odnowienie czwartej i piątej zbiorowej mogiły, które są w najgorszym stanie.