Protesty rolników powodują zamknięcie kluczowych węzłów na drodze S3

Wieś Parłówko, położona przy drodze ekspresowej S3, stała się miejscem protestu miejscowych rolników, którzy zdecydowali się na blokadę drogi. Zgromadzenie odbywa się w strategicznym punkcie komunikacyjnym, co spowodowało konieczność zamknięcia odcinka tej ważnej trasy od Recław do Brzozowo. Sytuacja ta przynosi pewne utrudnienia dla kierowców, a informacje o zaistniałych problemach i wyznaczonych objazdach podał dyżurny Punktu Informacji Drogowej (PID) szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Do zadań dyżurnego PID należy dostarczanie wiarygodnych informacji na temat stanu dróg. W tym przypadku poinformował on o zmianie trasy dla jadących w kierunku Świnoujścia – zamiast drogi S3 kierowcy muszą korzystać ze starego przebiegu Drogi Krajowej nr 3 poprzez Ostromice. Podobnie jest dla tych, którzy jadą w stronę Szczecina – powinni skorzystać z Drogi Wojewódzkiej nr 111 przez Wolin.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, blokada i wynikające z niej utrudnienia miały trwać do godziny 17. Niewątpliwie jest to sytuacja wymagająca od kierowców cierpliwości i zrozumienia dla protestujących rolników.