Powstanie Biura Obsługi Interesanta urzędu miejskiego w Dziwnowie – nowe udogodnienia dla mieszkańców

W Urzędzie Miejskim w Dziwnowie zostało oficjalnie otwarte Biuro Obsługi Interesanta. To miejsce, które będzie pełniło funkcje asysty i doradcy dla wszystkich klientów urzędu, z pewnym naciskiem na osoby dotknięte niepełnosprawnością. Pomieszczenie, w którym zlokalizowane jest Biuro Obsługi Interesanta mieści się na parterze budynku, dokładnie po prawej stronie od kasy, w pokoju numer 4.

Personel BOI będzie dostarczać informacje o dostępnych usługach urzędowych oraz procesie ich załatwiania. Osoby mające trudności z samodzielną poruszaniem się mogą liczyć na wsparcie pracowników BOI. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to właśnie do nich interesantów odwiedzą specjaliści z konkretnych dziedzin, umożliwiając załatwienie sprawy bez konieczności przemieszczania się po urzędzie. Co więcej, BOI będzie też odbierać i wydawać korespondencję urzędową podczas godzin pracy urzędu. Jest to także miejsce, gdzie będzie można odebrać dokumenty dostarczane przez gońca w granicach Gminy Dziwnów.

Wysoka jakość obsługi klienta to priorytet dla urzędu, dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu sekcji, które cieszą się największym zainteresowaniem. Biuro Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Biuro ds. Drogownictwa i Miejskiej Infrastruktury Technicznej zostały przeniesione z pokoju numer 15 na pierwszym piętrze do pokoju numer 9 na parterze, położonego po lewej stronie od wejścia.