OSP Mrzeżyno inwestuje w nowoczesny sprzęt do akcji ratowniczych na wodzie

Pożarnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Mrzeżynie witają nowy sprzęt w swoich szeregach, który ma służyć do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podczas przeprowadzania operacji ratunkowych na terenach wodnych. Naczelnik OSP Mrzeżyno, Arkadiusz Bemsz, dzieli się szczegółami dotyczącymi najnowszej inwestycji.

W ciągu ostatnich kilku dni, personel OSP Mrzeżyno otrzymał dostawę nowego sprzętu. Wśród nich znalazły się trzy suche skafandry z ocieplaczem marki TYPHOON, jeden kask do działań na wodzie również marki TYPHOON, cztery pary neoprenowych butów do wody, kamizelkę asekuracyjną RATOWNIK II oraz dwie zestawy ABC do nurkowania, obejmujące maskę, fajkę i płetwy. Do sprzętu dołączono także trzy czołowe latarki PETZL PIXA 3 z uchwytem na kask.

„Obecnie dysponujemy sprzętem z najwyższej półki. Jest to kluczowe dla przeprowadzania bezpiecznej i komfortowej akcji ratowniczej na wodzie” – podkreśla Arkadiusz Bemsz, naczelnik OSP Mrzeżyno. „Suchy skafander pozwala strażakowi utrzymać ciepło i suchość ciała. Neoprenowe buty do wody są wyposażone w antypoślizgową podeszwę i zaczep na płetwy. Kask do wody z latarkami jest nieocenionym narzędziem podczas akcji nocnych. Kamizelka asekuracyjna Ratownik II ma dodatkowe funkcje w porównaniu do standardowej kamizelki do wody – zawiera kieszeń na rzutkę ratowniczą i miejsce na radio, a także umożliwia asekurację. Dzięki zestawowi ABC do nurkowania łatwiej jest nam poruszać się w wodzie. Wszystkie te elementy tworzą spójny system” – wyjaśnia strażak.

OSP Mrzeżyno zdobyła środki na zakup sprzętu poprzez różne kanały finansowania. Wsparcie udzielili Sołectwo Mrzeżyno, Sołectwo Trzebusz Osiedle, Rada Osiedla w Mrzeżynie oraz Tomasz Boruk z firmy TOM Gryfice.