Oskarżenie o posiadanie i uprawę narkotyków skierowane do Sądu Okręgowego w Szczecinie

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu postawiła zarzuty jednej osobie, która 31 marca 2023 roku w swoim domu posiadała nielegalne substancje odurzające. Znaleziono u niej 77 gram ziela konopi, które nie były gatunkiem włóknistym, a także prawie dwa gramy haszyszu i jeden gram substancji psychotropowej – MDMA. Wszystkie te środki odurzające zostały zabezpieczone i stanowią dowód przestępstwa.

Dodatkowo, oskarżony podejrzewany jest o prowadzenie nielegalnej uprawy krzewów konopi, które także nie były typu włóknistego. Z zebranych dowodów wynika, że mógł on wyprodukować z nich między 300 a 700 porcji handlowych narkotyku.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ujawnili te nielegalne działania podczas przeprowadzanych przeszukań. Znaleźli susz roślinny oraz biały proszek o charakterystykach zabronionych substancji. Na strychu domu odkryli również 8 sztuk częściowo wysuszonych roślin, które wydzielały zapach typowy dla marihuany.

Sprawa została dokładnie zbadana podczas śledztwa. Przeprowadzone badania kryminalistyczne potwierdziły, że zabezpieczone substancje to narkotyki – ziele konopi inny niż włóknisty, haszysz i substancja psychotropowa MDMA. Wszystkie te dowody doprowadziły do skierowania aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie.