Nieszczęśliwy incydent w Dziwnowie: Pożar domu zakończony jednym poszkodowanym

W niedzielne popołudnie w Dziwnowie, małej miejscowości położonej w Zachodniopomorskim, wybuchł pożar w jednym z domów. Niestety, incydent nie obył się bez ofiar – jak poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, jedna osoba została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia.

Zamieszanie rozpoczęło się około 15.30 na ulicy Pionierskiej, położonej w samym sercu Dziwnowa, które leży w powiecie kamieńskim. Kubiak podał szczegóły dotyczące ofiary – to jedna osoba, która zdążyła opuścić płonący budynek jeszcze przed nadejściem ekipy strażackiej. Poszkodowany został przekazany do opieki medycznej z poparzeniami twarzy oraz górnych dróg oddechowych.

Rzecznik zaznaczył, że w momencie wybuchu pożaru w budynku nie przebywały inne osoby. Usunął również wszelkie obawy co do potencjalnego zagrożenia dla sąsiednich budynków, stwierdzając, że pożar nie stanowił dla nich niebezpieczeństwa. Na miejsce zdarzenia skierowano sześć zastępów straży pożarnej, które brały udział w akcji gaszenia ognia.