Niecodzienna sytuacja w zbliżających się wyborach samorządowych Dziwnowa: Sześciu radnych bez kontrkandydatów

Wyjątkowa sytuacja rozwija się na arenie politycznej Gminy Dziwnów. Jest to pierwszy taki przypadek w historii samorządu tego nadmorskiego miasta. Mimo iż termin wyborów ustalony jest na 7 kwietnia, aż sześciu z piętnastu radnych nie będzie się musiało mierzyć z żadnym przeciwnikiem w swoich okręgach wyborczych. Kim są te osoby, które walczą o mandaty? Gdzie na terenie Gminy Dziwnów oczekiwane jest największe napięcie rywalizacji wyborczej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Okręg wyborczy numer 1 obejmuje Łukęcin, Dziwnówek oraz ulice: Wolności od numeru 38 do końca (numery parzyste) oraz od numeru 1 do końca (numery nieparzyste), 1 Maja od numeru 8 do końca (numery parzyste) oraz od numeru 13 do końca (numery nieparzyste), Plażową, Zaułek, Morską od numeru 10 do końca (numery parzyste) oraz od numeru 5 do końca (numery nieparzyste), Kamieńską od numeru 2 do numeru 18 (numery parzyste) oraz od numeru 1 do numeru 11 (numery nieparzyste). Kandydatem na radnego w tym okręgu jest Katarzyna Herdzik z KWW Grzegorza Jóźwiaka.

W okręgu wyborczym numer 2, który obejmuje Dziwnówek i ulice: Wolności od numeru 2 do numeru 36a (numery parzyste), 1 Maja od numeru 2 do numeru 6C (numery parzyste) oraz od numeru 1 do numeru 11 (numery nieparzyste), Adama Mickiewicza, Kamieńską od numeru 20 do końca (numery parzyste) oraz od numeru 13 do końca (numery nieparzyste), Kołobrzeską, Morską od numeru 2 do numeru 8 (numery parzyste) oraz od numeru 1 do numeru 3 (numery nieparzyste), Nad Zalewem, Osiedle Słoneczne, Osiedle Zacisze, Słoneczną i Zdrojową, także wybory odbędą się bez rywalizacji.