Miejski Ośrodek Sportu i Kultury ma nowy sprzęt

Rowery treningowy, steppery i bieżnie. To tylko część sprzętu, jaki właśnie trafił do Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie. Łącznie kosztował on 70 tysięcy złotych, a znaczna część tej kwota pochodziła z dotacji Sejmiku Województwa Zachodniego. Ta inwestycja to część Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej.

Z całego tego sprzętu już można korzystać swobodnie. Dzięki temu osoby uczęszczające do klubu fitness, będą mogły wykonywać zupełnie nowe ćwiczenia. Wszystko oczywiście wedle własnego gustu i zapotrzebowania.

Czy mieszkańcy Dziwnowa chętnie korzystają z klubu fitness?

Jak wygląda kondycja fizyczna mieszkańców Dziwnowa? Czy chętnie korzystają z siłowni i klubów fitness, czy jednak unikają aktywności fizycznej?

Na szczęście okazuje się, że dziwnowianie to nie osoby, który zawsze przynosiły zwolnienia na lekcje WF-u. Mieszkańcy bardzo chętnie dbają o swoją kondycję i uczęszczają do miejsc, gdzie mogą wykonywać ćwiczenia.

Chociażby z tego powodu warto dostarczyć im możliwość dalszego ćwiczenia. Objawia się to między innymi poprzez zainwestowanie w lepszy sprzęt do ćwiczeń. Jednym z zamiarów inicjatorów inwestycji jest zachęcenie do uprawiania sportu większej liczby mieszkańcy. Rozwój fizyczny ma bardzo dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.