Kolejna tura działania przeciwko owadom w Dziwnowie – informacje szczegółowe

Grzegorz Jóźwiak, Burmistrz Gminy Dziwnów, kontynuuje walkę z komarami i meszkami, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach. Zadanie to powierzył spółce zlokalizowanej w Kamieniu Pomorskim. W ramach tego projektu, w dniach od 22 do 24 sierpnia 2023 roku, przewidziana jest realizacja czwartej tury zabiegów mających na celu eliminację owadów. Metoda działania polega na termicznym zamgławianiu lub odymaniu otwartych terenów pokrytych drzewami oraz krzewami, przy użyciu preparatów owadobójczych.

Planowane akcje odkomarzania rozpoczynają się we wtorek, 22 sierpnia 2023 roku, w Dziwnowie. Następnie, dzień później, czyli w środę 23 sierpnia 2023 roku, działania zostają przeniesione do Międzywodzia. Końcowe etapy zaplanowane są na czwartek 24 sierpnia, kiedy to zabiegi będą przeprowadzane w Dziwnówku i Łukęcinie. Wszystkie działania planowane są na wczesne poranki, zaczynając od godziny 6:00.

Warto zaznaczyć, że proces odkomarzania jest zależny od konkretnych warunków pogodowych. To właśnie one są kluczowe dla skuteczności działań zmierzających do eliminacji tych uciążliwych insektów. Opryskiwanie miejsc gromadzenia się wody oraz obszarów porośniętych krzewami i zaroślami przyczyniło się do znacznego ograniczenia populacji komarów. Jak informują urzędnicy gminy Dziwnów, ta sytuacja pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz satysfakcję turystów odwiedzających to nadmorskie miejsce.