Kobieta w ciąży i jej dziecko hospitalizowani po dachowaniu samochodu w Paliczynie

W trakcie porannych godzin w środę, dokładnie o godzinie 11:00, doszło do zdarzenia drogowego w rejonie Paliczyna, małej miejscowości położonej w gminie Trzebiatów. Wydarzenie to polegało na spektakularnym dachowaniu samochodu osobowego, którym podróżowała ciężarna kobieta wraz z małym dzieckiem.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że samochód, którego marką był Volkswagen, uległ dachowaniu. W aucie znajdowała się kobieta będąca w późnej fazie ciąży oraz jej towarzysz podróży, około trzyletnie dziecko. Przed przybyciem ekip ratowniczych, obydwoje samodzielnie wydostali się z wraku pojazdu – informuje kapitan Łukasz Góralski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.

Siły i środki zaangażowane do przeprowadzenia akcji ratunkowej obejmowały jednostki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, Ochotniczej Straży Pożarnej Gołańcz Pomorska i Ochotniczej Straży Pożarnej Trzebiatów, Wodnej Służby Pożarniczej Trzebiatów. Przy akcji obecne były również służby policyjne oraz medyczne, które zabrały poszkodowanych do szpitala.