Kobieta, która spowodowała wypadek musi teraz stawić czoła konsekwencjom prawnym

Zdarzyło się nieszczęście. Kobieta próbowała wprowadzić swój samochód na parking, ale niefortunnie zajechała drogę motocykliście. Niewłaściwa ocena sytuacji na drodze przyczyniła się do poważnych konsekwencji, z którymi teraz będzie musiała się zmierzyć przed sądem.

Prokuratura w Kamieniu Pomorskim zamknęła śledztwo dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce 30 października 2023 roku na ulicy Mickiewicza w Wolinie. Piotr Wieczorkiewicz, prokurator Okręgowy w Szczecinie, dokładnie opisał przebieg zdarzenia: „Pani kierująca volkswagenem nie zwróciła odpowiedniej uwagi na sytuację drogową i nie zachowała ostrożności podczas skrętu w lewo na parking. Naruszyła hierarchię pierwszeństwa przejazdu i tym samym doprowadziła do kolizji z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklistą”.

Niestety, w wyniku tego zdarzenia motocyklista doznał poważnej kontuzji – złamał żebra. Kierująca samochodem przyznała się do winy i stanęła przed zarzutem nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa drogowego. Teraz grozi jej wyrok nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Prokurator Wieczorkiewicz dodaje, że przyczyną takich wypadków może być błędna ocena odległości i prędkości nadjeżdżającego pojazdu dwukołowego lub jednostajnie go nie zauważenie. Podkreśla, że najważniejsza jest właściwa obserwacja sytuacji na drodze, co mogłoby zapobiec kolizjom z nadjeżdżającymi z naprzeciwka pojazdami.