Katastrofalny pożar w suszarni Rzeczyna: sześć jednostek na miejscu

W Rzeczynie, niewielkiej miejscowości wchodzącej w skład gminy Wolin, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Suszarnia, która znajduje się na terenie tej lokalizacji, stanęła w płomieniach. Sytuacja była na tyle poważna, że interweniować musiały aż sześć zastępów straży pożarnej. Drudzy strażacy przybyli na miejsce zjawiska z różnych zakątków regionu – Wolina, Dargobądza, Troszyna, Międzyzdrojów oraz Kamienia Pomorskiego.

Pożar wybuchł podczas procesu suszenia słonecznika. To właśnie ten moment okazał się krytyczny dla bezpieczeństwa obiektu. Strażacy jednak dzielnie stawili czoła zagrożeniu. Wykorzystali nowoczesne technologie, aby skutecznie uporać się z problemem. Dzięki kamerom termowizyjnym udało im się bowiem szybko odnaleźć źródło ognia.

Podjęte działania okazały się skuteczne. Po pewnym czasie sytuacja została opanowana – ogień został ugaszony. Co najważniejsze, całemu incydentowi towarzyszyła duża dawka szczęścia – nie odnotowano żadnych ofiar. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego niefortunnego zdarzenia.