Festyn Komandosa w Dziwnowie to super atrakcja na koniec lata

Od wielu lat pod koniec sierpnia do Dziwnowa zjeżdżają się żołnierze z całej Polski. To tu w ostatni weekend wakacji jest organizowany Festyn Komandosa, podczas którego turyści mogą zapoznać się z pracą różnych jednostek wojskowych i ciekawostkami na temat ich pracy.

Co można zobaczyć na festynie komandosa?

Największą atrakcją są skoki ze spadochronem do rzeki Dziwnej. Jak co rok grupa spadochroniarzy skacze do celu na rzece z wojskowego bardzo głośnego helikoptera. Jest to wspaniałe widowisko, które ściąga do Dziwnowa wiele osób. Równie widowiskowe są pokazy, w których są przedstawiane dawne słynne bitwy. Żołnierze przebrani w mundury z dawnych czasów używając starodawnej broni, w ciekawy sposób przedstawiają historię, której mogą uczyć się młodsi jak i starsi.

Ciekawym wydarzeniem są także koncerty zespołu dudziarzy, którzy dają wspaniałe przedstawienia podczas trwania festynu. Można ich zobaczyć w parkowym amfiteatrze kilka razy podczas trwania całej imprezy.

Jakie atrakcje są na festynie komandosa w Dziwnowie?

Na festyn przyciągają strzelnice, gdzie każdy niezależnie od wieku może spróbować swoich sił w strzelaniu do celu z różnego rodzaju brani długiej lub krótkiej. Organizowany jest także paintball oraz wystawy różnych jednostek woskowych. Można oglądać ich niezwykle nowoczesny sprzęt. Nie brakuje także historii, bo wszędzie przechadzają się żołnierze w dawnych strojach. Są także stoiska, gdzie można kupić stare wojskowe mundury i akcesoria, a także pamiątki z czasów wojny.

Festyn Komandosa w Dziwnowie to jeden z najlepszych imprez tego typu w Polsce. Każdy kto będzie pod koniec sierpnia nad morzem, nie będzie się nudzić.