Dziwnowska siłownia wzbogaca się o nowoczesny sprzęt treningowy

Miejski Ośrodek Sportu i Kultury (MOSiK) w Dziwnowie, usytuowany przy ulicy Reymonta 10, dokonał znaczącej modernizacji swojej siłowni. Obiekt ten stał się teraz bardziej atrakcyjny dla miłośników aktywności fizycznej dzięki inwestycji w liczne nowe urządzenia treningowe. Swój asortyment rozszerzył aż o około 20 różnorodnych przedmiotów, które obejmują nie tylko nową serię hantli i obciążeń.

Wśród nowych nabytków znalazły się również zaawansowane maszyny treningowe, takie jak MP-U216 i MP-U224. Pierwsza z nich jest urządzeniem 2w1 przeznaczonym do ćwiczenia dwugłowego i czterogłowego mięśnia uda, natomiast druga to kombinowana maszyna do ćwiczeń klatki piersiowej i pleców. Ponadto MOSiK nabył suwnicę Cyklop 2 ze stosem, suwnicę do wypychania nogi UR-U001 oraz dwie ławki do wyciskania, jedną ustawianą pod skosem ujemnym, a drugą z możliwością dwustronnej regulacji.

Całość inwestycji w nowy sprzęt dla siłowni MOSiK wyniosła około 70 tysięcy złotych. Część tej kwoty, dokładnie 30 tysięcy złotych, pokryta została z funduszy Województwa Zachodniopomorskiego, które przeznaczone były na modernizację i poprawę infrastruktury sportowej regionu.