Decyzja Sądu w Kamieniu Pomorskim: podejrzany o porwanie dziecka mężczyzna w areszcie na 3 miesiące

Podjęto decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu osobnika, który jest prawdopodobnym sprawcą uprowadzenia małoletniego, w mieście Kamień Pomorski. Mężczyzna ten jest obiektem śledztwa w związku z wieloma przestępstwami.

Niezależny od apelacji, werdykt o areszcie tymczasowym jest natychmiastowy, co implikuje, że podejrzany obecnie przebywa w izolacji. Jak podkreślił sędzia Michał Tomala, reprezentujący Sąd Okręgowy w Szczecinie, prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego zarzucanych mu czynów jest znaczne. Dodatkowo istnieje ryzyko matactwa ze strony podejrzanego, co wzmacnia argumenty za aresztowaniem.

Całościowe śledztwo mające na celu wyjaśnienie sprawy porwania dziecka poniżej 15 roku życia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim.

Niepokojące wydarzenia rozgrywały się w poniedziałkowy wieczór, kiedy to doszło do zaginięcia chłopca. Ostatni raz był on widziany na dworcu PKP w Kamieniu Pomorskim około 20:40, pod opieką matki. Niewielkiej postury chłopiec nagle zniknął. W odpowiedzi na ten niepokojący incydent, policja, straż pożarna oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego zorganizowali poszukiwania. Dziecko odnaleziono około północy z poniedziałku na wtorek, w jednym z lokalnych apartamentów. Za sprawą monitoring miejskiego, udało się zidentyfikować mężczyznę przechadzającego się ulicami miasta w towarzystwie zaginionego wcześniej chłopca.