Centralne obchody odpustu i jubileuszu przyznania praw miejskich w Kamieniu Pomorskim

W przyszły poniedziałek, Kamień Pomorski zamierza uczcić dwa ważne wydarzenia. Obchodzone będą zarówno odpust, jak i rocznica nadania miastu praw miejskich. Wszystko to odbędzie się w ramach uroczystości, które stają się głównym punktem dnia w tym nadmorskim mieście.

Częścią tych obchodów będzie msza święta w konkatedrze św. Jana Chrzciciela, która jest drugim kościołem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. To znamienne wydarzenie stanowi również część uroczystości związanych z 900-leciem pomorskiej misji ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu.

Dokładnie 900 lat od przeprowadzenia misji Ottona, w Kamieniu Pomorskim o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza odpustowa. Przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Kordula, który tego dnia obchodzi jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Równocześnie, miasto będzie obchodziło 750. rocznicę otrzymania praw miejskich – jak informuje ks. Dariusz Żarkowski, proboszcz parafii pw. św. Ottona i jednocześnie konkatedra św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim.

Po zakończeniu mszy, tradycja kamieńska nakazuje zgromadzonym przejść nad Zatokę Kamieńską, obecnie domem dla przepięknej mariny pełnej jachtów, łodzi i motorówek. Tam odmówione zostaną modlitwy za tych, którzy pracują na morzu. Wspomniane zostaną również osoby, które nie powróciły z morza.