Artur Kruszewski triumfuje w drugim biegu X edycji DLB, a w rankingu nordic walking przewodzi Katarzyna Cebulska

Podczas drugiego biegu dziesiątej odsłony DLB to Artur Kruszewski z Gostynia zasłynął jako pierwszy uczestnik, który przekroczył linię mety. Wykazując imponującą formę, zwycięzca pokonał dystans 4100 metrów w zaledwie 15 minut i 30 sekund. Za nim, z wynikiem 17 minut i 17 sekund, ex aequo na drugim miejscu uplasowali się Przemysław Troszczyński, reprezentujący Braci Troszczyńskich z Łukęcina oraz Marcin Zych z LUKS „Bałtyk” z Dziwnowa.

W konkurencji kobiet, Dorota Kowalska z KB Kamień Pom okazała się najszybsza, osiągając czas 18 minut i 52 sekundy. Joanna Plesińska z Goleniowa zajęła drugie miejsce z czasem 19 minut i 49 sekund, a Anna Wróblewska również z KB Kamień Pom była trzecia, kończąc trasy w 20 minut i 34 sekundy.

Kolejną kategorią był nordic walking. Najlepszą okazała się być Katarzyna Cebulska z Gryfic, która pokonała trasę w 29 minut i 27 sekund. Dorota Baryła z KS „Wyspa” Wolin była tuż za nią z czasem 30 minut i 54 sekund, a na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Sych z KB Kamień Pom z wynikiem 33 minut.

Wśród mężczyzn największą prędkość wykazał Andrzej Karolak z Trzebiatowa, kończąc bieg w 29 minut i 28 sekund, ledwie dwie sekundy szybciej niż drugi na mecie Marek Dołęgowski z KS „Wyspa” Wolin. Trzeci natomiast był Jarosław Chadaś z Goleniowa z czasem 30 minut i 56 sekund. Tym razem na starcie stawiło się łącznie 44 zawodników.

Warto dodać, że organizacja imprezy była możliwa dzięki dofinansowaniu ze strony Urzędu Miejskiego w Dziwnowie oraz ze środków Programu Społecznik na lata 2022-2024.