Arkadiusz Borysiuk triumfuje w Dziwnowskiej Lidze Biegowej

W rundzie rewanżowej Dziwnowskiej Ligi Biegowej, Arkadiusz Borysiuk reprezentujący Elite Nieruchomości/ KB Kamień Pom, okazał się najszybszy pokonując dystans około 4100 metrów w czasie 14 minut i 23 sekundy.

Drugie miejsce przypadło Arturowi Kruszewskiemu z Gostynia, który finiszował z rezultatem 14 minut i 46 sekund. Trzecie miejsce na podium zdobył Przemysław Troszczyński z Braci Troszczyńscy Łukęcin, uzyskując czas 15 minut i 52 sekundy.

Spośród biegaczek najbardziej błyszczała Dorota Kowalska z KB Kamień Pom., która ukończyła trasę w czasie 18 minut i 35 sekund. Druga była Joanna Plesińska z Goleniowa uzyskując wynik 19 minut i 24 sekundy. Trzecie miejsce zajął trzynastolatek – Valeria Ostrovska z LUKS Bałtyk Dziwnów, kończąc bieg po 20 minutach i dwóch sekundach. Młoda zawodniczka, uczeń Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, kolejny raz stanęła na podium.

Marek Dołęgowski z KS Wyspa Wolin wygrał rywalizację wśród osób korzystających z kijków, pokonując trasę w czasie 28 minut i 48 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Bogdan Wierchanowski z Golczewa uzyskując wynik 29 minut i 1 sekundę. Trzeci był Mariusz Cebulski z Gryfic z czasem 30 minut i 19 sekund. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Cebulska z Gryfic uzyskując wynik 30 minut i 59 sekund, a na drugim miejscu uplasowała się Irena Wolf z KB Kamień Pom kończąc bieg po 33 minutach i 4 sekundach.

Bieg na trasie Pobierowo – Łukęcin – Pobierowo jest organizowany już trzeci rok, wpisuje się w dziesięcioletnią historię DLB. Na początku, biegi odbywały się między wszystkimi miejscowościami Gminy Dziwnów. Po kilku latach, do kalendarza biegów dołączył bieg łączący dwa powiaty: kamieński i gryficki. Decyzja ta została podjęta ze względu na współpracę z „Pobierowo Biega”. Organizatorzy podziękowali Darkowi Bielaszewskiemu za dodatkowe oznakowanie trasy, Ewelinie Siniowskiej i Markowi Szymańskiemu za obsługę Biura Zawodów oraz Cezaremu Śledziewskiemu za pomoc techniczną.