Apel Policji: Bądźmy ostrożni i czujni wobec potencjalnych oszustów

Apel od Policji do społeczności o zachowanie najwyższego stopnia ostrożności i czujności oraz przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania. Jak wynika, ofiarami oszustów padają nie tylko mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, ale również Golczewa, gdzie zanotowano podobne incydenty.

Dwie starsze kobiety z naszego powiatu nieszczęśliwie wpadły w sieć oszustów, którzy wykorzystali znaną metodę „na policjanta”. 88-letnia mieszkanka Golczewa otrzymała telefon od nieznajomej kobiety, która utrzymywała, że jest jej wnuczką. W trakcie rozmowy telefonicznej, ta rzekoma wnuczka informowała o tym, że uczestniczyła w wypadku, podczas którego potrąciła kobietę w ciąży. W rezultacie tego, groziły jej poważne konsekwencje prawne, a nawet perspektywa trafienia do więzienia. Przekonała starszą kobietę, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest uiszczenie kaucji pieniężnej.

Po zakończeniu rozmowy, telefon 88-latki zadzwonił ponownie. Tym razem głos po drugiej stronie słuchawki należał do osoby, która utrzymywała, że jest policjantką i zaoferowała swoją pomoc w załatwieniu sprawy.

Podszywająca się pod funkcjonariusza kobieta zapytała 88-latkę o to, czy posiada ona gotówkę w domu i czy mieszka sama. Starsza kobieta przyznała, że ma w domu oszczędności w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Podając swój adres zamieszkania, umówiła się na spotkanie z rzekomym posłańcem. Po krótkim czasie do jej drzwi zapukał mężczyzna, któremu starsza kobieta przekazała zgromadzone oszczędności.