32. Finał WOŚP w Gminie Dziwnów zakończony, ale zbiórka trwa dalej

Gmina Dziwnów stała się gospodarzem koncertu końcowego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), który odbył się późnym wieczorem w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Do dnia następnego, tj. do poniedziałku 29 stycznia, udało się zebrać sumę 140,426,74PLN. Mimo że koncert został zakończony, działania charytatywne wciąż trwają, a dochód z aukcji internetowych nie jest jeszcze uwzględniony w podanej kwocie.

Informacje dostarczone przez sztab WOŚP w Dziwnowie podkreślają, że zebrane dotychczas środki pochodzą zarówno z indywidualnych datków wolontariuszy, jak i z aukcji przeprowadzanych w hali MOSiK Dziwnów. Sztab wyraża swoją wdzięczność dla wszystkich osób, instytucji i organizacji, które zaangażowały się w ten wyjątkowy „sercowy” koncert i aktywnie wspierały wszelkie aspekty organizacyjne wydarzenia. Szczególne słowa podziękowania kierowane są do wolontariuszy, harcerzy oraz wszystkich osób o dobrym sercu, które uczestniczyły w zbiórce i pomagały w przygotowaniach do wydarzenia.

Podczas finałowej imprezy w Dziwnowie obecny był Burmistrz miasta, Grzegorz Jóźwiak. Wyraził on swoje podziękowania dla sztabu za organizację całego wydarzenia i podkreślił znaczenie WOŚP, której zakupiony sprzęt można znaleźć prawie we wszystkich polskich szpitalach. Wyposażenie to nie tylko często ratuje życie, ale także modernizuje nasze placówki zdrowia – mówił. Jóźwiak wyraził również swoją radość z faktu, że Gmina Dziwnów ponownie włączyła się do działań WOŚP oraz docenił liczne zaangażowanie mieszkańców gminy w akcję.